www.24min.lt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.24min.lt

Žmogaus kova prieš valdžią - tai atminties kova prieš užmaršumą
 
rodiklisrodiklis  DUKDUK  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  Prisijungti  
Prisijungti
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Prijungti mane automatiškai kiekvieno apsilankymo metu: 
:: Aš pamiršau savo slaptažodį
Ads

Latest topics
Vieta reklamai
kreiptis telefonu
8 643 66066

Šioje vietoje gali būti tavo tekstinė reklama arba nuoroda į tavo skelbiamą informaciją šiame forume. Atsiųsk užklausą elektroniniu paštu arba skambink 8 643 66066
Most Viewed Topics
Poltergeistas / Poltergeist / Полтергейст (dokumentinis video)
Lietuvos forumų sąrašas
Poltergeistas / Полтергейст / Poltergeist (2015)
Duomenų atstatymas. Ko nereiktų daryti patiems jei dingo duomenys. Keli populiariausi mitai apie duomenų atstatymą
Tragiškos avarijos. Negyvi kūnai - lavonai be galvų, sutraiškyti ir kitokie. Foto - video skirtas tik 18+ asmenims
Įrankiai pasitikrint svetainės DA, PA, MZ ir daug kitų dalykų
Vekselis: pliusai ir minusai. Ką reikia žinoti ir veiksmai nuo išrašymo iki vykdomojo įrašo
XXIa. barbarai. Lytinių organų apipjaustymas
Mama. Mamos širdis ir meilė
Pedofilija ir pedofilai: bausti ar gydyti? Apibrėžimas bei psichiatrinės įžvalgos
Vieta tekstinei reklamai
Šioje vietoje gali būti tavo tekstinė reklama arba nuoroda į tavo skelbiamą informaciją šiame forume. Atsiųsk užklausą elektroniniu paštu arba skambink 8 643 66066
Keywords
tapatybė Buda mediči Lotyniški religijos budizmas džihadas šventė skrynelė būdu išmintis Budizmo žukauskas pažeidimai prekės Judaizmas Hidžabas Lotyniškos Krikščionybė natūraliosios frazės pernykštis programos kalėda rūšių Islamas
Most active topics
Duomenų atstatymas. Ko nereiktų daryti patiems jei dingo duomenys. Keli populiariausi mitai apie duomenų atstatymą
Lietuvos forumų sąrašas
Skambutis Mamai
Vis dar mirę / Dead Still / Всё ещё мертвы (2015)
Skelbimai nemokami - sąrašas
Roletai
Pilys, kuriose vaidenasi: ar praleistumėte ten bent vieną naktį?
Įrankiai pasitikrint svetainės DA, PA, MZ ir daug kitų dalykų
Kriminalinė Lietuva - "Kartą Šiauliuose". Šiaulių "Princai". Criminal Lithuania
PMR dažniai Kaune ir Lietuvoje
New topics
Mėnesio TOP 10
» Post by Adult news in Bučinys. Ką dėl jo galėtum padaryti? (video N18)
( 3 )


» Post by Adult news in Raimundas Šilanskas apie Covid-19 be cenzūros (video N18)
( 2 )


» Post by Extreme news in Dramblys išgelbėja beždžionės jauniklį nuo medžiojančio leopardo (video)
( 1 )


» Post by Extreme news in Puola rusai. Kremliaus ranka. Putinas rengiasi užgrobti Lietuvą (apklausa)
( 1 )


» Post by Extreme news in Ar skiriasi pederastas ir gėjus? Valstybinė lietuvių kalbos komisija įžeidaus žodžio "pederastas" pobūdžio neįžvelgia (video)
( 1 )


» Post by Oksana in Ar skiriasi pederastas ir gėjus? Valstybinė lietuvių kalbos komisija įžeidaus žodžio "pederastas" pobūdžio neįžvelgia (video)
( 1 )


» Post by Džafar Al-Denas in Pamastymai: kokia bus ateities Europa? Šalys "nykštukės" tokios kaip Lietuva yra pasmerktos išnykti (video)
( 1 )


» Post by Extreme news in Pamastymai: kokia bus ateities Europa? Šalys "nykštukės" tokios kaip Lietuva yra pasmerktos išnykti (video)
( 1 )


» Post by IVD in Vaikiški Adidas kedukai. 21 dydis
( 1 )


» Post by Ponas Vytautas in Pamastymai: kokia bus ateities Europa? Šalys "nykštukės" tokios kaip Lietuva yra pasmerktos išnykti (video)
( 1 )


Tapk forumo rėmėju
Paremti
Sek mus Twitter’yje
Vertėjas

Lietuviškų svetainių katalogas TOP.Norim.LT
Šioje vietoje gali būti jūsų reklaminis skydelis arba tekstinė reklama.
Informacija tel. +37064366066 arba el. paštu

Lietuvos išnykimo perspektyvos. Žydiškas fašizmas


Paremti

 

 Ekspertas apie socialinius tinklus: primena lauką, kuriame „kiekvienas gali atsinešti statinę ir rėkauti savo tiesą“

Go down 
AutoriusPranešimas
News Editor
News Service
News Service
News Editor

Pranešimų skaičius : 47
Aktyvumo taškai : 21199
Reputacija : 70
Join date : 2015-07-19

Ekspertas apie socialinius tinklus: primena lauką, kuriame „kiekvienas gali atsinešti statinę ir rėkauti savo tiesą“ Empty
RašytiTemos pavadinimas: Ekspertas apie socialinius tinklus: primena lauką, kuriame „kiekvienas gali atsinešti statinę ir rėkauti savo tiesą“   Ekspertas apie socialinius tinklus: primena lauką, kuriame „kiekvienas gali atsinešti statinę ir rėkauti savo tiesą“ Empty2021-02-27, 11:32

Ekspertas apie socialinius tinklus: primena lauką, kuriame „kiekvienas gali atsinešti statinę ir rėkauti savo tiesą“ Screen13
Socialiniai tinklai

LRT rašo:
Buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo pašalinimas iš socialinių tinklų – ne idealus ar net labai ydingas sprendimas, tačiau geresnio kelio nebuvo, o socialinių tinklų taisyklės turės keistis.

Tačiau dar sunkiau atsakyti, kas nutiko su socialiniais tinklais, kad jie privedė prie virtinės politinių krizių, tokių kaip Kapitolijaus šturmas, asmeninių duomenų naudojimo skandalai ir visuomenę skaldančios sąmokslo teorijos. Apie tai Vilniaus politikos analizės instituto renginyje ketvirtadienį diskutavo ekspertai.

Grįžome prie šamanų ir karo vadų laikų

Pasak renginį moderavusios instituto ekspertės Indrės Vareikytės, sakoma, kad norint radikalizuoti žmogų, socialiniuose tinkluose pakanka šešių mėnesių.

„Aš padariau praktinį eksperimentą – pasekiau šešias konspiracijos teorijų grupes ir jau po mėnesio sienoje nebesimatė ne konspiracijos teorijų turinio“, – teigė ji.

Būtent socialiniai tinklai, technologijų kompanijos šiandien vis garsiau kaltinami kaip prisidedantys ne tik prie neapykantos kalbos kurstymo, sąmokslo teorijų platinimo, bet ir prie realių skaudžių, pasaulį sukrėtusių įvykių, pavyzdžiui, sausio mėnesį įvykusių riaušių Kapitolijuje.

Ekspertas apie socialinius tinklus: primena lauką, kuriame „kiekvienas gali atsinešti statinę ir rėkauti savo tiesą“ Screen14
Kapitolijaus šturmas

Diskusijoje dalyvavęs apžvalgininkas Vytautas Bruveris įspėjo, kad toks mąstymas, didžiųjų technologijų kompanijų kaltinimas, paradoksalu, primena tas pačias konspiracijos teorijas.

„Ar socialiniai tinklai yra priežastis, ar simptomas, katalizatorius? Aš nemanau, kad tai priežastis, tai yra erdvė. [Tačiau] socialiniai tinklai susina viešąją erdvę, griauna autoriteto ir ekspertizės sąvoką, niveliuoja ir primityvina – ir dėl to radikalizuoja“, – kalbėjo apžvalgininkas.
Jis pridūrė, kad socialiniai tinklai pakeitė viešosios erdvės sąvoką apskritai – ji šiandien panašesnė į lauką, kuriame „kiekvienas gali atsinešti statinę ir rėkauti savo tiesą“.

„[Tai ne] diskusija, orientavimasis į bendrąjį gėrį, o orientavimasis į savo gentį. Žmonės priskiria save gentims, kur turi savo karo vadus, šamanus, patriarchus, matriarches. Tikslas – sunaikinti priešą kuo labiau žeminančiu būdu“, – apie socialinių tinklų kultūrą kalbėjo apžvalgininkas.

Atidengia nelygybę ir visuomenės skaudulius

Diskusijoje dalyvavę pašnekovai atkreipė dėmesį, kad socialinių tinklų nesuprasime, jei nežiūrėsime į juos kaip į visuomenės atspindį, net jei tai, kas ten vyksta, nepriimtina ir nuo dalies bendratinklių norėtųsi atsiriboti.

„Vienas iš globalizacijos bruožų – pasaulyje auganti nelygybė. <...> Kai turi nuoskaudų, nori paaiškinti, kodėl esi įklimpęs tokioje situacijoje. Ir tada ateina grupės feisbuke ir suformuluoja, artikuliuoja, pateikia atsakymus. Nesvarbu, ar jie teisingi, ar neteisingi, bet pateikia atsakymus“, – sakė Lietuvos žurnalistikos centro vadovė Džina Donauskaitė.

Ji atkreipė dėmesį, kad būtent mažiau privilegijuoti, žemesniems visuomenės sluoksniams priklausantys žmonės yra linkę tikėti sąmokslo teorijomis ir dezinformacija. Todėl, pasak ekspertės, socialinių tinklų problemų neišsprendžia žmonių išmetimas, grupių pašalinimas ar net situacijos, kuriose būtų bandoma kalbėtis su priešingą nuomonę turinčiais žmonėmis.

„Jei išmesime iš socialinių tinklų neapykantos grupes, jos niekur neišnyks. Reikalingos socialinės politikos priemonės, kontrolės priemonėmis to nepasieksi“, – mano D. Donauskaitė.

Jai pritarė ir diskusijoje dalyvavęs VU Filosofijos fakulteto dėstytojas dr. Karolis Jonutis.

„Ar mes nepanaikinsime politikos kaip tokios? <...> Mes dabar šiuos žmones matome arčiau savęs, bet nereiškia, kad anksčiau jų nebuvo“, – kalbėjo diskusijos dalyvis.

Ar cenzūruoti Trumpą?

Pašnekovai svarstė, kad ateityje teks spręsti klausimą, kaip reguliuoti socialinių tinklų veikimą tarptautiniais ir teisiniais susitarimais. Tai nelengva, nes socialiniai tinklai yra verslo korporacijos, o, pavyzdžiui, algoritmai, pagal kuriuos jie veikia, – komercinė paslaptis. Galiausiai nėra aišku, kaip brėžti ribą tarp žodžio laisvės ir neapykantos kalbos.

Kol nėra taisyklių, socialiniai tinklai reaguoja savo nuožiūra, kaip nutiko ir Donaldo Trumpo paskyrų blokavimo atveju, o tai veda prie dar daugiau nepasitenkinimo. Diskusijos dalyviai kritikavo Tviterio sprendimą pašalinti buvusio JAV prezidento paskyrą, nors ir pripažino, kad tai buvo neišvengiama.

„Manau, tai dar labiau radikalizavo radikalesnius jo palaikytojus ir ta prasme tai buvo nelabai geras žingsnis. Precedentas įdomus, nes cenzūruoti politikus yra ne tas pats, kas cenzūruoti paprastus žmones. Su politiko cenzūra cenzūruoji ir labai didelę visuomenės dalį, ir tai reikėtų daryti labai atsargiai“, – sakė K. Jonutis.

Jo nuomone, šiandien neretai kalbama apie tvarkingesnius socialinius tinklus su mažiau neapykantos kalbos, tačiau toks „išvalymas“ sunkiai įsivaizduojamas praktiškai.

„Kokio mes norime socialinio tinklo? Kad įeini ir ten švaru, gražu viskas?“ – retoriškai klausė diskusijos dalyvis.

Redaktorius rašo:
"Ar cenzūruoti Trumpą?, Atidengia nelygybę ir visuomenės skaudulius" <...> Jei nors trumpam nustotumėte skubėti ir skirtumėte bent šiek tiek savo dėmesio į tai, kaip monopolistiniai didieji socialiniai tinklai "administruoja" vartotojų paskyras, jūs tikrai patebėtumėte, kad blokuojamos yra visos paskyros kurių savininkų nuomonė ir pasaulėžiūra nesutampa su tų tinklų savininkų arba tų, kurie stovi už jų, nuomone, pasaulėžiūra bei vertybėmis. Pavyzdys: pabandykite išreikšti atvirai priešišką, bet korektišką nuomonę apie homoseksualų veiklą, jų propaguojamas idėjas, vertybes ar viešai demonstruojamą simboliką - būkite tikri, tokie komentarai bus trinami, o jūsų paskyra bus blokuojama. Jei taip "neteisingai" bus pasielgta pirmą kartą - galimai bus apsiribota su trisdešimties dienų paskyros blokavimu, o jei "kitokia" nuomonė bus reiškiama dar kartą, su savo paskira bus galima atsisveikinti visam laikui.  
Tai kur gi ta demokratija, žodžio ir saviraiškos laisvė kurias savo rezidentams garantuoja daugelis pasaulio valstybių?

#cenzūra #socialiniai #tinklai #tiesa #teisingumas #mintys #kitokia #nuomonė #Lietuva #pasaulis

Idea Šioje vietoje gali būti jūsų tekstinė reklama arba nuoroda į jūsų publikuojamą informaciją www.24min.lt forume.  phone2  8 643 66066
Atgal į viršų Go down
+37064366066 https://www.24min.lt
 
Ekspertas apie socialinius tinklus: primena lauką, kuriame „kiekvienas gali atsinešti statinę ir rėkauti savo tiesą“
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
www.24min.lt :: Technologijos :: Socialiniai tinklai-
Pereiti į: